Spa Resort Lednice v Lednici hodnocení
Přeskočit na hlavní obsah

Vodoléčba Spa Resortu Lednice

Vodoléčba či hydroterapie patří k nejstarším léčebným metodám. Je založena na širokém spektru koupelí, které mají blahodárný vliv na léčbu cévních onemocnění, problémů s pohybovým aparátem, gynekologických a dermatologických potíží.

Léčivá jodová mořská koupel

Jodová voda je nejúčinnější balneologický prostředek k léčení cévních onemocnění. Dále jsou výzkumem prokázány velmi dobré účinky při léčbě nemocí pohybového ústrojí, revmatických chorob, artrózy, degenerativních změn páteře s kořenovými syndromy, chronických zánětlivých kloubních onemocněních jako je progresivní polyartritida a nemoc Bechtěrevova. Velmi dobře napomáhá léčbě některých zánětlivých stavů gynekologických a nemocí periferních nervů, nemocí neurologických, nemocí kožních - zlepšuje hojení a podporuje protizánětlivé účinky. Jodová mořská koupel zmírňuje bolesti pohybového ústrojí, posiluje imunitní systém, přispívá k normalizaci menstruačního cyklu žen, zabraňuje eventuálním srůstům v oblasti malé pánve a může tak zlepšit plodnost žen. Vynikající účinky dosahuje nejen při léčbě, ale stejně pozitivně působí i při prevenci a regeneraci, dámy jistě budou zajímat i její omlazující schopnosti. Lázně Lednice mají vlastní zdroj léčivé jodotvorné vody.

Koupele se provádí od 15 let.

Koupel z léčivého konopí

Výtečně působí na kožní problémy – lupenka, ekzém, akné, kožní alergie, suchá kůže, celulitida a strie. Dále zklidňuje pokožku, má relaxační účinky a slouží jako podpůrný prostředek při artitidách a onemocněních kloubů.

Rozmarýnovo-levandulová koupel

Koupel uvolňuje a regeneruje, je antirevmatická a slouží k uvolnění a prohřátí ztuhlých svalů a končetin.

Koupel s mořskou solí z Mrtvého moře

Minerály v soli mají příznivý účinek na pohybový aparát i nervovou soustavu. Vhodné jsou tyto koupele při lupénce (mimo akutní fázi!), ekzémech (mimo akutní fázi!), bolestech kloubů, svalů a při problémech s imunitou organizmu. Teplota vody je 33 - 37°C, koupel trvá 20 minut + 10 minut relaxace na lehátku po koupeli.

Přísadová koupel s tymiánem

V této koupeli přísadu tvoří Tymián, který je přírodním antibiotikem. Proto se tymiánová koupel využívá jako PREVENCE před nachlazením (kašel, rýma) a chřipkami. Dále slouží jako regenerace a posílení organizmu a prevence onemocnění. Odstraňuje svalové křeče, používá se při melancholii a psychických potížích, při bradavicích. Dále také tymián podporuje zažívání a snižuje nadýmání. Koupel není doporučena při zvýšené teplotě či zánětu. Teplota vody je 37°C, koupel trvá 20 minut + 10 minut relaxace na lehátku po koupeli.

Přísadová koupel pro tělo a svaly

Přísadou v této koupeli je Jalovec - silně prokrvuje, působí protizánětlivě, odplavuje bolesti, zvyšuje činnost ledvin, které vyplavují z těla kyselinu močovou a další krystalky solí. Tyto účinky jalovce jsou důvodem proč je doporučován při revmatismu, artritidě, dně, bolestech kloubů či zad. Dále se účinků jalovce využívá při odstranění menstruačních křečí, při nízkém tlaku a studených končetinách, při chronických močových obtížích, při stagnaci a strnulosti ducha nebo při regeneraci po fyzické námaze. Není vhodná pro těhotné ženy, při zánětech a infekcích. Nedoporučuje se provádět večer. Teplota vody je 33 - 35°C a 37°C, koupel trvá 20 minut a 10 minut relaxace na lehátku.

Koupel s rašelinovým extraktem

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál, který vzniká v rašeliništích. Je složena převážně z vegetace stromů, trávy, hub a ostatních druhů organických zbytků, jako je hmyz a živočichové. Rašelina roste vrstvu po vrstvě tak, jak se materiál ukládá na sebe. K léčivým zábalům a koupelím se rašelina využívá již od dob Starého Egypta. Rašelinová koupel má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy (nesmí být v akutním stadiu), akné a kožní záněty (zhojená neinfekční ložiska), zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv mají na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických problémech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhají při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňují stres, upravují poruchy spánku a regenerují organizmus. Mají také výrazné detoxikační vlastnosti. Rašelinová koupel není vhodná pro těhotné ženy, pro pacienty s akutními zánětlivými stavy, s těžkými onemocněními nervového původu či s onemocněními srdce a oběhové soustavy. Teplota vody je 33 - 37°C, koupel trvá 20 minut + 10 minut relaxace na lehátku po koupeli.

Hydromasážní koupel

Hydromasážní koupel slouží k relaxaci po fyzicky a psychicky namáhavé práci, ale také jako podpůrná léčba nemocí pohybového ústrojí. Podstatou pozitivních účinků hydroterapie (vodoléčby) je vztlak vody, její teplota a cílené proudění. Prouděním vody dochází ke krátkodobé i dlouhodobé úlevě od bolestí a také ke zvýšení pohyblivosti kloubů. Hydromasážní vany poskytují hlubokou masáž celému vašemu.

U hydromasážní koupele volíte typ masáže:
  1. Anticelulitidní masáž
  2. Intenzivní lymfatická masáž
  3. Protiotoková masáž dolních končetin
  4. Regenerace po zátěži

Všechny léčebné koupele je možné absolvovat i v plavkách.
Léčebné koupele můžete objednat výhodně, pokud využijete lázeňské balíčky.

Ověření kapacity procedur

Ověřit kapacitu procedur můžete ne telefonním čísle +420 515 554 171 nebo +420 739 523 968,

objednat proceduru můžete e-mailem na balneo@lazne-lednice.cz nebo použijte formulář níže.

Formulář pro objednávku procedury

Zvolte jeden typ procedury
Vaše kontaktní údaje