Spa Resort Lednice v Lednici hodnocení
Přeskočit na hlavní obsah

Elektroléčba Spa Resortu Lednice

Princip elektroléčby spočívá ve stimulaci nervů a svalů střídavým elektrickým proudem různé frekvence a průběhů. Procedury je možné čerpat pouze po předpisu lékaře.

Träbertovy proudy

(doba trvání 15min)

Nízkofrekvenční pulsní proudy, které mají výrazný analgetický účinek, používají se po úrazech, při bolestech páteře, jsou vhodné u degenerativních onemocnění malých i velkých kloubů, při chronických zánětlivých revmatických chorobách postihujících klouby, k mírnění nervových a svalových bolestí.

Magnetoterapie

(doba trvání 30min)

Léčba pulsním magnetickým polem má velmi dobré výsledky, mezi které patří: hojení, podpora látkové výměny, zmenšení otoků, působení protizánětlivé jak u chronických, tak u akutních zánětů, rozšíření krevních cév v aplikované oblasti během několika minut, zmenšení či úplné odstranění bolesti.

Ultrazvuk

(doba trvání 5-8min)

Při aplikaci ultrazvuku využíváme elektrické energie vysokofrekvenčních proudů konvertované na energii mechanickou a teplo. Ultrazvuk působí jako mikromasáž a prohřívá tkáň s následným uvolněním svalových spazmů, zlepšuje prokrvení a obnovuje posunlivost měkkých tkání.

Laser

Léčebným účinkem je protibolestivý, protizánětlivý, antiedematozní, biostimulační efekt, indikační oblast je široká: posttraumatické obtíže, distorze, ruptury tkání, otoky, revmatické postižení, záněty šlach, svalů atd., neurologické postižení např. neuralgie včetně herpetické etiologie, degenerativní kloubní postižení, stomatologické obtíže / parodontitida, herpes labialis, stomatitis aphtosa atd., ošetření jizev, ortopedické, gynekologické obtíže apod.

Interferenční proudy

(doba trvání 15min)

Dochází k interferenci dvou středně frekvenčních proudů přímo ve tkáni. Ovlivňují prokrvení postižené oblasti, zlepšují výživu oblasti, způsobují relaxaci svalů a zmenšují bolest. Působí přímo na svaly, nervy a ovlivňuje látkovou výměnu buněk. Interfereční proudy se uplatňují spíše při chronických procesech. Indikací jsou hlavně chronické zánětlivé a degenerativní nemoci pohybového aparátu, onemocnění svalů, šlach a tíhových váčků, zlomeniny a další onemocnění kostí, zhmožděniny, vymknutí kloubů, artrózy, spondylózy, Bechtěrevova nemoc, bolesti páteře, neuralgie, neuritidy, cévní choroby, stavy po gynekologických zánětech.

TENS (transkutánní nervová stimulace)

(doba trvání 15min)

Tato metoda je založena na poznatku, že vedení bolestivých vzruchů a vnímání bolesti je možno zmírnit až potlačit drážděním nervových vláken na různých úrovních nervového systému. Tyto metody ovlivňují bolest a uvolňují svalové spasmy a ztuhnutí. Při vlastním elektrickém dráždění dochází v mozkové tkáni k sekreci endorfinu (opiátu tlumícího bolest). Využívá se k léčbě nejrůznějších bolestivých stavů jako jsou bolesti páteře, kloubů a šlach, bolesti hlavy, poúrazové bolesti pohybového ústrojí, fantomové bolesti (bolesti po amputaci končetiny) a další.

Diadynamické proudy

(doba trvání 6min)

Mají především analgetické účinky. Intenzita se volí podle subjektivní snášenlivosti pacienta. Tato léčba zvyšuje prokrvení postižené oblasti, uvolňuje svalstvo, využívá se při řadě bolestivých stavů. Hlavní indikace představují poúrazové stavy (zhmoždění a natažení svalů, vymknutí kloubů apod.), nemoci pohybového aparátu (bolesti páteře, cervikokraniální a cervikobrachiální syndrom, artróza), neuralgie, neuritidy, poruchy prokrvení.

Užívejte elektroléčbu i další procedury výhodněji v akčních balíčcích, které nabízejí originální lázně Lednice.

Ověření kapacity procedur

Ověřit kapacitu procedur můžete ne telefonním čísle +420 515 554 171 nebo +420 739 523 968,

objednat proceduru můžete e-mailem na balneo@lazne-lednice.cz nebo použijte formulář níže.

Formulář pro objednávku procedury

Zvolte jeden typ procedury
Vaše kontaktní údaje