Spa Resort Lednice v Lednici hodnocení
Přeskočit na hlavní obsah

Fyzioterapie Spa Resortu Lednice

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Fyzioterapie používá různé techniky, které umožňují zlepšit pohybovou funkci svalů a kloubů do maximálně možného fyziologického rozsahu pohybu. Je schopná řešit a urychlit léčebný proces pohybového aparátu a odstranit bolesti a ztuhlost svalů a kloubů. Výběr metod závisí na vyšetření fyzioterapeuta, které se nazývá kineziologický rozbor. Lázně Lednice nabízejí fyzioterapii přední úrovně.

Individuální fyzioterapie

(40 minut)

Péče fyzioterapeuta je zaměřená na prevenci, diagnostiku a léčbu poruch a bolestí pohybového aparátu. Po vyšetření pohybového aparátu a vysvětlení pravděpodobných příčin klientových problémů je navrhnuta terapie, která je individuálně přizpůsobena  klientovi (jeho pohybovým návykům, pracovnímu zatížení, stavu po operaci, úrazu apod.). Fyzioterapeut navrhuje terapii po dohodě s klientem a využívá svých znalostí vhodných terapeutických postupů (např. spirální stabilizace dle MUDr. Smíška, terapie dle Mojžíšové, Bobath koncept, manuální lymfodrenáž a další).  Častým výsledkem individuální fyzioterapie je soubor kompenzačního cvičení k domácí terapii.

Reflexní terapie

(30 minut)

Léčebný zásah na povrchu těla vedený především cestou nervových spojů v oblasti zvolených reflexních oblouků. Místem zásahu tedy není primární nemocná tkáň nebo ústrojí. Obdobné změny jako na kůži jsou nacházeny i v podkožním vazivu, na svalové povázce, ve svalové tkáni i na periostu (terapie je prováděna v sestavách malých i velkých – zádová, šíjová, pánevní, hrudní). Reflexní terapie se uplatňuje při dráždění povrchu těla, které přichází ze vzdálenějších nemocných tkání nebo orgánů cestou společné segmentové inervace. Zásadně je součástí komplexního léčebného procesu, a pokud je indikována, není vhodné s jejím zahájením příliš vyčkávat. Obecně platí, že čím dříve se začne provádět, tím rychleji se dostavuje její příznivý účinek. Zásada o včasném zahájení a vytrvalém provádění reflexní masáže bezvýhradně platí u chronických stadií nemoci.

Cvičení SMsystém

Cvičení pro páteř dle MUDr. Richarda Smíška vzniklo spojením znalostí medicíny a sportu a je prověřeno 30ti-letou praxí. Podařilo se tímto způsobem vyvinout vysoce účinný pohybový program, který využívá unikátního objevu „spirální stabilizace páteře". Jedná se o propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou v průběhu optimálně koordinovaného pohybu. Tak se vytvoří dynamický stabilizační svalový korzet. Pohybový program využívá v každém cviku všechny důležité prvky najednou: posilování, stabilizace, protahování, relaxace, koordinace, nácvik rovnováhy. Cvičení vyrovnává páteř do střední linie a protahuje ji vzhůru. Vzniká tak vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének po sedavém zaměstnání nebo náročném sportu.

Cvičení se snadno naučíte, využívá totiž přirozenou koordinaci pohybu člověka běžnou při chůzi a běhu. Cvičení dle náročnosti modifikujeme pro různé výkonnostní skupiny (studenti a mládež, sportovci, střední věk, senioři, komplexní program pro maminky – příprava na těhotenství, cvičení během těhotenství, návrat kondice po porodu). Cvičení SMsystém doporučujeme absolvovat alespoň 5x po dobu 5ti týdnů pro zařazení nových pohybových vzorů do běžného života.

Léčba a prevence:
  • Výhřezu meziobratlové ploténky
  • Skoliózy
  • Potíží po neúspěšných operacích páteře - FB syndrom
  • Postižení meziobratlových plotének na více etážích
  • Spondylolistézy
  • Spinální stenózy
  • Artrózy kyčelního kloubu

B.M.T. Bodová myofasciální technika (BOWEN)

(25 minut)

Bowenova myofasciální technika je originálním systémem velmi jemných, přesně definovaných pohybů přes měkké tkáně (svaly, šlachy, fascie).Umožňuje tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy.Pomáhá řešit potíže spojené s vadným držením těla, nedostatkem pohybu či po úrazu.Základem této techniky jsou speciální jemné pohyby, které se provádí na přesně určených bodech těla. Tyto impulzy posílají zprávu do mozku a tím se aktivuje řada reakcí, které vedou k vybalancování napětí svalů a funkcí celého těla.Uvolnění nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury pomocí B.M.T. dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže, vylepšení funkce vnitřních orgánů.

Dětské cvičení s fyzioterapeutkou

(30 minut)

Procedura je v přítomnosti rodiče. Jedná se o základní kineziologický rozbor, návrh cvičení, doporučení kompenzačních a cvičebních pomůcek. Terapie je formou konzultace cvičení u dítěte s vadným držením těla, plochonožím, kulatými zády, skoliózou, přetížením z jednostranné zátěže, atp.

Rehabilitační procedury můžete využívat výhodněji skrz akční balíčky.

Ověření kapacity procedur

Ověřit kapacitu procedur můžete ne telefonním čísle +420 515 554 171 nebo +420 739 523 968,

objednat proceduru můžete e-mailem na balneo@lazne-lednice.cz nebo použijte formulář níže.

Formulář pro objednávku procedury

Zvolte jeden typ procedury
Vaše kontaktní údaje