Spa Resort Lednice v Lednici hodnocení
Přeskočit na hlavní obsah

Masáže Spa Resortu Lednice

Masáže slouží k uvolnění či regeneraci ztuhnutých a bolestivých svalů. Navozuje pocit pohody, uvolňuje nahromaděné napětí a zvyšuje tělesnou a duševní kondici. Vyzkoušejte nejlepší masáže lázní Lednice.

Klasická masáž celková a částečná

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Klasická masáž uvolňuje ztuhlé svalstvo, pomáhá při regeneraci po pracovním nebo sportovním výkonu, navozuje pocit relaxace, napomáhá k lepšímu prokrvení svalů a vazivového aparátu, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém, odstraňuje stres, napětí a únavu, urychluje odplavování toxických látek, pomáhá při migrénách, zmírňuje obtíže se spánkem.

Indikace masáže (Klasická, Aromaterapie):
 • poúrazové stavy
 • chronické revmatické choroby
 • choroby krevního oběhu a cév
 • chronické choroby dýchacího systému
 • obstipace, zejména atonického typu
 • hemiplegie, paraplegie
 • funkční nervové poruchy
 • rekonvalescence po těžkých chorobách
 • stavy po fyzickém vyčerpání a únavě
Klasická masáž se nedoporučuje:
 • bezprostředně po jídle
 • při křečových žílách na dolních končetinách
 • gravidita
 • při stavech mimořádné únavy a vyčerpání organizmu
 • u pooperačních stavů v dutině břišní a hrudníku (při průjmech, krvácení do trávicího ústrojí)
 • při postižení kůže chorobným zánětem (hnisavé a plísňové afekce), otevřené rány, plísně na nohách
 • horečnaté, infekční a akutní zánětlivé choroby
 • při nádorových onemocněních
 • při problémech se srážlivostí krve a kornatění tepen
 • při onemocnění žlučníku a močových cest
 • u těžkých poruch prokrvení a u krvácivých stavů

Masáž z léčivého konopí

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Masáž z léčivého konopí působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně, podporuje hojení ran, popálenin, lupénky, ekzémů, akné, křečových žil, bércových vředů, diabetické nohy, otoků, alergických reakcí, zpomaluje procesy stárnutí kůže, hydratuje pleť a eliminuje tvorbu vrásek, navrací lesk vlasům a pevnost nehtům, uvolňuje ztuhlé klouby, svalstvo, křeče a následně snižuje bolest v problematických partiích, brání rozvoji rakovinných onemocnění, slouží také jako účinná prevence mozkových příhod a srdečních infarktů, snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Tibetská masáž solnými měšci

(celková 50 minut)

Tibetská masáž zmírňuje nebo zcela odstraňuje celou řadu tělesných i duševních potíží, ať jsou způsobeny čistě fyzickými faktory, nebo třeba každodenním stresem. Stimulací meridiánových energetických drah velmi pozitivně ovlivňuje činnost vnitřních orgánů těla, podporuje funkci lymfatického systému a detoxikaci organismu. Provádění této masáže jedenkrát ročně vede ke zvýšení životního elánu, práceschopnosti, ochraně zdraví a k dosažení dlouhověkosti. Po masáži dbejte na zvýšený pitný režim, který pomáhá detoxikaci a rychlejšímu vyplavení škodlivých látek.

Kdy je pro Vás vhodná Tibetská masáž:
 • Máte sedavé zaměstnání a bolí vás šíje a záda
 • Cítíte se dlouhodobě unaveni, i když jste dostatečně spali
 • Cítíte se bezdůvodně nesví a potřebujete navrátit ztracenou harmonii
 • Špatně spíte, nebo trpíte nespavostí
 • Jste ve stresu, nervózní, přepjatí a bez nálady
 • Dáváte svému organismu zabrat nevhodným stylem života

Po masáži dbejte na zvýšený pitný režim, který pomáhá detoxikaci a rychlejšímu vyplavení škodlivých látek.

Aroma masáž celková a částečná

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Aroma masáž je relaxační masáž spojená s účinkem éterických olejů. Aromaterapie podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělo, psychiku, celkově uklidňuje. Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky z rostlin. Získávají se tradičními metodami, destilací a lisováním za studena. Některé oleje stimulují tělo, mysl, emoce a jiné zklidňují. Nedoporučuje se při leukémii, rakovina lymfatických uzlin, horečka, hnisavé onemocnění kůže, infekční nemoci.

Indická masáž hlavy

(25 minut)

Indická masáž hlavy ulevuje od bolesti, obnovuje pohyblivost krku a ramen, zmírňuje oční napětí, pomáhá při migrénách, povzbuzuje krevní oběh, podporuje činnost nervového systému, stimuluje oběhový a lymfatický systém, odstraňuje z těla toxické látky, povzbuzuje růst vlasů, odstraňuje poruchy spánku a zlepšuje koncentraci. Indická masáž hlavy je vhodná pro dospělé i seniory. Není vhodná při epilepsii a při nervových záchvatovitých onemocněních.

Ayurvédská masáž celková a částečná

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Ayurvédská masáž prováděná pravidelně výrazně uvolňuje napětí těla a mysli. Napomáhá trávicímu systému například tím, že reguluje vátu (plyny) v těle, řídí jejich cirkulaci a množství. Pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem. Zlepšuje sexualitu, odstraňuje únavu, zpomaluje proces stárnutí, zkvalitňuje stav pokožky a má mnoho dalších pozitivních účinků na celý organizmus. Ayurvédská masáž se zaměřuje především na hluboké tkáně. Její hlavní účinek je směrován na svalovou a kosterní soustavu masírovaného. V této masáži využíváme plochy obou rukou, doširoka roztažených prstů.

Tahy jsou pomalé, klidné a na tělo klienta je vyvíjen rovnoměrný, středně silný tlak po celou dobu masáže. Při masáži se používají rostlinné oleje ochlazující nebo zahřívací, a to podle typu klienta. Je možné masírovat celé tělo nebo jen jeho části – zvlášť záda, končetiny, hlavu, obličej. Masáž je podbarvena relaxační hudbou, světlem svíček a je zakončena jemným rozkolíbáním trupu a závěrečnou magnetizací. Dopřejte svému tělu přísun jemné energie.

Dornova metoda / Breussova masáž (dle uvážení maséra)

(50 minut)

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Jenž provádí volný pohyb končetinou podle instrukcí terapeuta působícího přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře se současně bezpečně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Působením Dornovy terapie dochází k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a konečně v samotných buňkách.

Breussova masáž je energetická masáž pocházející od Rudolfa Breusse. Tato masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž řeší široké spektrum zdravotních potíží. Mimo jiné vede k uvolnění psychiky. Breussovou masáží se jemným tahem oddalují (řádově 1-2 milimetry) obratle od sebe, k ploténce se tím pádem dostává více krve, více výživy, dochází k rychlejší výměně látkové a následné úlevě.

Masáž lávovými kameny celková a částečná

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Tato masáž využívá vlastností lávových kamenů a speciálních masážních technik. Lávové kameny dobře drží teplo a mají silnou vibrační energii. Díky těmto vlastnostem je masáž vhodná při otocích způsobených přílišným zadržováním tekutin v těle, odstraňování bolesti páteře, bolesti zad, při premenstruačním syndromu. Nedoporučuje se při vysokém krevním tlaku, nemoci srdce, rakovině a poruchách mízního systému, cukrovce, těhotenství nebo virové a infekční nemoci.

Čínská baňková masáž

(50 minut)

Přikládáním vakuových nahřátých baněk se dosáhne prokrvení masírované části těla. Baňkování lze aplikovat i na kloub postižený otokem s vynikajícím účinkem. Baňky se umísťují na pokožku pomocí tlakové pumpy, kde vytvoří podtlak, který způsobí vznik krevních podlitin. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích, při léčbě astmatického záchvatu. Dále lze baňkami snížit bolesti provázející menstruační cyklus.

Nedoporučuje se při křečových žilách a trombóze.

Lymfodrenáž ruční, Lymfoven – přístrojová lymfodrenáž horních nebo dolních končetin

(celková 90 minut a částečná 60 minut), (50 minut a 30 minut)

Lymfatický systém je důležitou součástí imunitního systému. Buňky lymfatického systému hrají důležitou roli např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Lymfatické masáže jsou účinné proti celulitidě, proti migrénám, otokům, zabraňují tvorbě jizev při akné, zvyšují obranyschopnost organizmu a detoxikují jej. Nedoporučuje se při virovém či bakteriálním onemocnění, při nejasných břišních obtížích, při žilním a kožním onemocnění a při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater.

Anticelulitidní masáž s ozonovým zábalem

(60 minut)

Celulitida vzniká nesprávnou činností lymfatického a krevního oběhu. Podkožní tukové buňky se zvětšují a plní toxiny, které by měl odvádět lymfatický systém. Celulitida se může vyskytnout na stehnech, hýždích a pažích. Celulitida může být předzvěstí křečových žil. V poslední době se objevuje i u mužů. Celulitidě se lze efektivně bránit anticelulitidovou masáží. Ta spočívá v hloubkovém promasírování problémových částí těla (stehna, hýždě).

Po této masáži se do pokožky vmasíruje přírodní krém obohacený ozonem. Ozon působí proti celulitidě, vyhlazuje strije a drobné žilky a vypíná kůži. Má také relaxační a regenerační efekt. Po vetření ozonového krému se přiloží tlakový zábal, který účinně působí proti celulitidě. Zábal se aplikuje na oblast břicha, hýždí a oblast stehen.

Havajská masáž LOMI – LOMI

(celková 50 minut a částečná 25 minut)

Při masáži je využíváno nejen prstů a dlaní maséra, ale i předloktí a loktů ve spojení s horkými kameny. Masáž je vhodná při stimulaci oběhového a lymfatického systému, při detoxikaci organismu, uvolnění kloubního spojení, odstraňování bolesti, napětí a únavy. Nedoporučuje se při těhotenství, nedávných operacích, při křečových žilách, při infekčních chorobách, kožních onemocněních, popáleninách či zánětech.

Reflexní masáž plosky nohy

(25 minut)

Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Stlačením těchto bodů se provádí reflexní masáž plosky nohou. Tato masáž je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba). Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko.

Medová masáž

(50 minut)

Medová masáž má díky léčivé síle včelího medu silné detoxikační účinky, je vhodná při odstraňování stresu, při redukci celulitidy, při bolestech kloubů, artróze či revmatismu, ke zlepšení prokrvení pokožky, pro oživení organismu a při boji se stárnutím a při nečisté aknózní pleti. Nedoporučuje se u těhotných a kojících žen, u alergiků na včelí produkty, u malých dětí, při tumorech, při trombóze, při kožní infekci nebo při krvácivých stavech způsobených např. žaludečními vředy.

Suchá masážní vana

(25 min)

Masáž na speciálním vyhřívaném vodním lůžku, kdy přes tenkou membránu dochází k masírování buď celého těla či pouze beder, šíje nebo nohou proudem vody.

Masáž zvyšuje celkové prokrvení organismu a snižuje svalové napětí a přispívá k rychlejší regeneraci tkání. Při masáži je klient oblečen do vlastního, lehkého oděvu.

 

KONTRAINDIKACE

Trombóza, skolióza, operace páteře, těhotenství.

Využijte lázeňské balíčky pro výhodnější masáže během pobytu v lázních Lednice.

Ověření kapacity procedur

Ověřit kapacitu procedur můžete ne telefonním čísle +420 515 554 171 nebo +420 739 523 968,

objednat proceduru můžete e-mailem na balneo@lazne-lednice.cz nebo použijte formulář níže.

Formulář pro objednávku procedury

Zvolte jeden typ procedury
Vaše kontaktní údaje