Fyzioterapie Spa Resortu Lednice

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Fyzioterapie používá různé techniky, které umožňují zlepšit pohybovou funkci svalů a kloubů do maximálně možného fyziologického rozsahu pohybu. Je schopná řešit a urychlit léčebný proces pohybového aparátu a odstranit bolesti a ztuhlost svalů a kloubů. Výběr metod závisí na vyšetření fyzioterapeuta, které se nazývá kineziologický rozbor. Lázně Lednice nabízejí fyzioterapii přední úrovně.

Individuální fyzioterapie

Péče fyzioterapeuta je zaměřená na prevenci, diagnostiku a léčbu poruch a bolestí pohybového aparátu. Po vyšetření pohybového aparátu a vysvětlení pravděpodobných příčin klientových problémů je navrhnuta terapie, která je individuálně přizpůsobena  klientovi (jeho pohybovým návykům, pracovnímu zatížení, stavu po operaci, úrazu apod.). Fyzioterapeut navrhuje terapii po dohodě s klientem a využívá svých znalostí vhodných terapeutických postupů (např. spirální stabilizace dle MUDr. Smíška, terapie dle Mojžíšové, Bobath koncept, manuální lymfodrenáž a další).  Častým výsledkem individuální fyzioterapie je soubor kompenzačního cvičení k domácí terapii.

Dornova metoda / Breussova masáž (dle uvážení maséra)

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Jenž provádí volný pohyb končetinou podle instrukcí terapeuta působícího přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře se současně bezpečně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Působením Dornovy terapie dochází k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a konečně v samotných buňkách.

Breussova masáž je energetická masáž pocházející od Rudolfa Breusse. Tato masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž řeší široké spektrum zdravotních potíží. Mimo jiné vede k uvolnění psychiky. Breussovou masáží se jemným tahem oddalují (řádově 1-2 milimetry) obratle od sebe, k ploténce se tím pádem dostává více krve, více výživy, dochází k rychlejší výměně látkové a následné úlevě.

Reflexní terapie

Léčebný zásah na povrchu těla vedený především cestou nervových spojů v oblasti zvolených reflexních oblouků. Místem zásahu tedy není primární nemocná tkáň nebo ústrojí. Obdobné změny jako na kůži jsou nacházeny i v podkožním vazivu, na svalové povázce, ve svalové tkáni i na periostu (terapie je prováděna v sestavách malých i velkých – zádová, šíjová, pánevní, hrudní). Reflexní terapie se uplatňuje při dráždění povrchu těla, které přichází ze vzdálenějších nemocných tkání nebo orgánů cestou společné segmentové inervace. Zásadně je součástí komplexního léčebného procesu, a pokud je indikována, není vhodné s jejím zahájením příliš vyčkávat. Obecně platí, že čím dříve se začne provádět, tím rychleji se dostavuje její příznivý účinek. Zásada o včasném zahájení a vytrvalém provádění reflexní masáže bezvýhradně platí u chronických stadií nemoci.

Dětské cvičení s fyzioterapeutkou

Procedura je v přítomnosti rodiče. Jedná se o základní kineziologický rozbor, návrh cvičení, doporučení kompenzačních a cvičebních pomůcek. Terapie je formou konzultace cvičení u dítěte s vadným držením těla, plochonožím, kulatými zády, skoliózou, přetížením z jednostranné zátěže, atp.

Cvičení SMsystém

Cvičení pro páteř dle MUDr. Richarda Smíška vzniklo spojením znalostí medicíny a sportu a je prověřeno 30ti-letou praxí. Podařilo se tímto způsobem vyvinout vysoce účinný pohybový program, který využívá unikátního objevu „spirální stabilizace páteře". Jedná se o propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou v průběhu optimálně koordinovaného pohybu. Tak se vytvoří dynamický stabilizační svalový korzet. Pohybový program využívá v každém cviku všechny důležité prvky najednou: posilování, stabilizace, protahování, relaxace, koordinace, nácvik rovnováhy. Cvičení vyrovnává páteř do střední linie a protahuje ji vzhůru. Vzniká tak vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének po sedavém zaměstnání nebo náročném sportu. Cvičení se snadno naučíte, využívá totiž přirozenou koordinaci pohybu člověka běžnou při chůzi a běhu. Cvičení dle náročnosti modifikujeme pro různé výkonnostní skupiny (studenti a mládež, sportovci, střední věk, senioři, komplexní program pro maminky – příprava na těhotenství, cvičení během těhotenství, návrat kondice po porodu). Cvičení SMsystém doporučujeme absolvovat alespoň 5x po dobu 5ti týdnů pro zařazení nových pohybových vzorů do běžného života.

Léčba a prevence:

 

  • Výhřezu meziobratlové ploténky
  • Skoliózy
  • Potíží po neúspěšných operacích páteře - FB syndrom
  • Postižení meziobratlových plotének na více etážích
  • Spondylolistézy
  • Spinální stenózy
  • Artrózy kyčelního kloubu

 

Rehabilitační procedury můžete využívat výhodněji skrz akční balíčky.

Pobytové balíčky

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY