Léčba pohybového aparátu

Léčebný pobyt pro odstranění nebo zmírnění potíží pohybového aparátu, revmatických onemocnění a osteoporózy je připraven pro klienty, které trápí bolesti páteře různého původu, bolesti kloubů, šlach a svalů, artróza, revmatoidní artritida, zánětlivá a degenerativní onemocnění páteře, revmatická onemocnění nebo chronická zánětlivá kloubní onemocnění jako je progresivní polyartritida a nemoc Bechtěrevova.

Léčíme tyto nemoci pohybového ústrojí

- Revmatická onemocnění kloubů a páteře (Bechtěrevova nemoc, revmatoidní artritida)
- Záněty kloubů při lupénce a jiných zánětech v organismu
- Revmatická onemocnění postihující vazivový aparát, onemocnění systémový lupus erythematodes osteoporóza
- Bolestivé onemocnění šlach (tenisové lokty, bolest ramen, zápěstí)
- Arthrozy kolen a kyčlí (degenerativní onemocnění omezující a znepříjemňující pohyb)
- Arthrozy ramen, loktů, zápěstí omezující v běžných denních aktivitách
- Zánětlivá a degenerativní onemocnění páteře (bolestivé stavy páteře)

Metody léčby pohybového aparátu

V současné balneoterapii je nejdůležitější a nejvíce využívaný vliv jodu na pohybový aparát. Vlivem dráždivého účinku jodu dochází k resorpci zánětlivých ložisek. Následkem většího prokrvení se zvyšuje hojivá tendence zánětlivých ložisek zejména u kloubních revmatických onemocnění u nichž dochází k zmírnění bolestivých zduřenin v kloubním pouzdře, ke zpomalení degenerativních procesů chrupavek a k uvolnění svalových zkrácených tkání. Jod hraje důležitou úlohu v léčbě chronických revmatických chorob, jodové lázně dobře působí na degenerativní změny kloubní chrupavky v kyčelních a kolenních kloubech. Nezastupitelné účinky má jod i při léčbě osteoporózy, kdy jod zvyšuje hladinu vápníku v krvi a usnadňuje zabudování vápníku do kostní tkáně.

Cílem naší léčby je nejen zlepšit pohyblivost kloubů, zmírnit či odstranit bolest (jod a brom působí analgeticky) a upravit svalové napětí páteřních svalů, ale i poučit pacienta, aby k těmto poruchám nedocházelo. Naučit ho některým speciálním cvikům a upravit jeho pohybový režim, aby se mohl vrátit do běžného života pokud možno bez obtíží a s novým elánem.

Informace o průběhu léčby

  • Délka pobytu je standardně 8 dní / 7 nocí nebo 15 dní / 14 nocí (ubytování lázně Lednice)
  • O skladbě léčebných procedur rozhodne lékař na základě vstupního vyšetření dle aktuálního zdravotního stavu klienta
  • Standardními nástupními dny pro léčebné pobyty jsou čtvrtek a neděle. Tímto zajišťujeme neprodlené posouzení stavu klienta našim lékařem při vstupní prohlídce.

Pobytové balíčky

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY