Gynekologická onemocnění

Dnešní moderní medicína sice nabízí metody asistované reprodukce, jejíž výsledky jsou nezpochybnitelné a úspěšné, ale ne každá žena je rozhodnuta své potíže řešit tímto, byť osvědčeným, nicméně pro organismus náročným způsobem. Existují i jiné terapeutické možnosti, které Vám mohou k vytouženému děťátku pomoci nebo alespoň lépe připravit Váš organismus na budoucí těhotenství prostřednictvím plánovaného zákroku asistované reprodukce.

Léčíme tyto gynekologické potíže

  • Sterilita a infertilita primární (neschopnost ženy otěhotnět a těhotenství donosit u ženy, která ještě nebyla nikdy těhotná)
  • Sekundární sterilita na podkladě zánětlivém a funkčním (sterilita u ženy, která už v minulosti těhotná byla, ať už těhotenství donosila, nebo potratila a nemůže znovu otěhotnět)
  • Abortus habitualis (potrat opakovaný, samovolně se opakující potrat u téže ženy)
  • Opakující se zánětlivá onemocnění vnitřních rodidel a jejich následky

Léčba neplodnosti a gynekologických potíží

Terapeutickou metodou, která tradičně pomáhá při léčení ženské neplodnosti, je gynekologická balneoterapie. Jedná se o metodu osvědčenou, k ženskému organismu šetrnou a navíc velmi příjemnou, neboť je součástí lázeňské léčby.

Přírodní minerální jodová voda začala být koncem minulého století vzhledem k mnohostrannému významu jódu pro lidský organismus indikována i v gynekologii. Koupele v jodové mořské vodě podporují ukládání kalcia do kostí, stimulují metabolismus, zvyšují elasticitu pojivové tkáně. Jod se z koupelí dobře vstřebává kožními sliznicemi, včetně sliznice vaginální, posiluje imunitní systém a urychluje resorpci zánětlivých produktů.

Léčba vanovými koupelemi v jodové mořské vodě je vhodně doplňována vodoléčbou, jako jsou perličkové a přísadové koupele, vířivé koupele, parafinové zábaly, elektroléčba, magnetoterapie, laser, ultrazvuk, masáže, cviky podle Mojžíšové a to podle celkového zdravotního stavu Vašeho organizmu ve vztahu ke konkrétní gynekologické diagnóze.

Informace o průběhu léčby

  • Délka pobytu je standardně 8 dní / 7 nocí nebo 15 dní / 14 nocí (Lednice lázně)
  • O skladbě léčebných procedur rozhodne lékař na základě vstupního vyšetření dle aktuálního zdravotního stavu klienta.
  • Standardními nástupními dny pro léčebné pobyty jsou čtvrtek a neděle. Tímto zajišťujeme neprodlené posouzení stavu klienta naším lékařem při vstupní prohlídce.

Pobytové balíčky

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY